Gobelin we wnętrzu – powrót do tradycyjnej dekoracji w nowoczesnym designie

Po okresie mody na minimalizm nastaje moda na kolor i naturalne materiały – nadające wnętrzu cieplejszy, bliższy natury charakter przy równoczesnym zachowaniu elegancji stylu wnętrza. Gobeliny wykonywane na tradycyjnym warsztacie ręcznym z użyciem ręcznie przędzionej wełny według indywidualnego pomysłu twórczego są unikalnymi dziełami sztuki i doskonale uatrakcyjniają nowoczesne wnętrza. Tkane obrazy wiszące na ścianie pełnią też pomocną rolę w pochłanianiu dźwięku.

Artystyczne tkaniny ozdobne powstają według autorskiej koncepcji i są niepowtarzalne. Prezentowany gobelin ”Krzemień pasiasty” inspirowany wzorem tego wyjątkowego kamienia został wykonany z użyciem wełny w naturalnych kolorach owczego runa, o różnorodnej fakturze i grubości, uzyskanej dzięki ręcznemu uprzędzeniu. Odpowiednie oświetlenie gobelinu wydobywa bogactwo różnorodnych faktur tkaniny – od cienkich lśniących włókien wplecionych pomiędzy nici osnowy z naturalnego lnu po grube mocno skręcone sploty runa. Wisząca na ścianie tkanina ociepla i uzupełnia wnętrze utrzymane w skandynawskiej stylistyce.

„Gobelin we współczesnym wnętrzu” – flagowe hasło mojej działalności twórczej jest innowacyjną ideą w podejściu do projektowania przestrzeni. Od strony artystycznej- jako sztuki użytkowej, od strony projektowej- jako designerskiej formie projektowanych wnętrz o charakterystycznym, rozpoznawalnym rysie.

Inne tkaniny artystyczne można obejrzeć w zakładce Pracownia Fanaberia.